• Idan Levi

בונים אתר - באיזו מערכת לבחור?


עסקים רבים המעוניינים להקים אתר אינטרנט ולהתחיל לפעול במרחב הדיגיטלי מתלבטים איזו פלטפורמה לבניית אתרים תהיה המתאימה להם ביותר לקידום הפעילות העסקית שלהם.

במאמר הזה אפרט על הפלטפורמות המרכזיות והנפוצות לבניית אתרי אינטרנט כדי שיהיה לכם קצת יותר קל להחליט.


מערכות לבניית אתרים, מה יתאים לאתר שלכם?

וורדפרס - WordPress


מערכת וורדפרס לבניית אתרים

המערכת הפופולרית בעולם לבניית אתרים, כמעט 50% מהאתרים ברשת נבנו על מערכת זו.

וורדפרס היא מערכת קוד פתוח, כלומר כל אחד בעל ידע יכול לפתח תוספים וערכות עיצוב כיד הדמיון הטובה עליו שיותאמו לשימוש בוורדפרס.

מצב זה יצר היצע עצום ויוצא דופן של אפשרויות להתאמה אישית של האתר בדיוק לפי רצונותיכם והצרכים שלכם הן מבחינת עיצוב והן מבחינה פונקציונלית אבל צריך לדעת לבחור נכון...

הקלות לפתח תוספים יוצר מצב בו ישנם תוספים מעולים מצד אחד שנבנו על ידי מפתחים מצוינים ובדרך כלל גם יהיו בתשלום אך ישנם גם כאלו שנבנו על ידי גורמים מפוקפקים שאינכם יודעים איזה נזק יוכלו להסב לאתר.

איך זה עובד?

וורדפרס עצמו הוא ה"מנוע" של האתר שעליו "מלבישים" ערכת עיצוב על מנת לתת לאתר את המראה הייחודי שלו אתם מייחלים ותוספים שונים בהתאם לפונקציות שהאתר אמור למלא.

אם אתם רוצים טופס להשארת פרטים - זה תוסף

אם אתם רוצים גלריה מעניינת - גם זה תוסף

קיימים עשרות אלפי תוספים וערכות עיצוב כך שבאמת תוכלו לבנות אתר שמותאם לכם בדיוק!

קיום ריבוי אפשרויות התאמה אישית לאתר וורדפרס הוא יתרון אך יחד עם זאת מצריך השקעה בתחזוקת האתר באופן מתמשך וקבוע.

ריבוי התוספים באתר יוצר מצב שהאתר בנוי כטלאים המולבשים על בסיס המערכת, כל אחד מהתוספים כמו גם מערכת וורדפרס עצמה עוברים שדרוגים ועדכונים שוטפים, עדכונים אלו נועדו לשפר את התפקוד ולהתגבר על תקלות ובאגים אך גם נועדו למנוע ולאטום פרצות אבטחה אפשריות. לעתים נוצרת אי תאימות בין גורמים שונים באתר אם בגלל עדכון באחד המרכיבים שאינו מותאם לעבוד עם גורם אחר ואם בגלל התקנת תוסף חדש שיוצר התנגשות כלשהי.

אם יש לכם ידע טכני ויכולת להתמודד עם אלמנטים טכניים הנדרשים לתחזוקת האתר וטיפול באחסון בשרת באופן עקבי, וורדפרס הנה בחירה מצוינת אך אם לא אולי כדאי לכם לשקול מערכת אחרת לבניית האתר.

קלות בנייה

המערכת מאוד ידידותית וניתן לבנות את האתר אפילו לבד, אבל... (וזה אבל גדול!) כדי שהאתר יהיה וייראה מקצועי ועל מנת לוודא שהוא אכן מתפקד באופן תקין תדרשו לשירות מקצועי לבניית האתר!

וויקס - WIX


וויקס, המערכת השניה בגודלה לבניית אתרים עם מעל 100 מליון משתמשים, בניגוד לוורדפרס היא מערכת קוד סגור כלומר היא אינה מאפשרת גישה לקוד של המערכת ואינה מאפשרת לכל אחד לייצר תוספים עבורה, במקום זה וויקס מספקת לכם ממשק עיצוב קל ונוח המתבסס על עריכה

ב- Drag&Drop ומאפשרת לכם להוסיף כל אלמנט שתרצו לאתר מתוך מגוון ענק של אפשרויות הקיימות במערכת ולעצב כל אחד מהם בקלות.

לוויקס יש מגוון רחב של תוספים אך פה המומחים של וויקס בוחנים כל אחד מהם ומוודאים התאמה מלאה למערכת כדי שלא תתקלו במצב של חוסר תאימות בשום מקרה והאתר תמיד ימשיך לפעול באופן תקין.

במערכת וויקס תקבלו את כל המרכיבים, התוספות והאלמנטים הדרושים לכם לבניית אתר אינטרנט מרהיב, חדשני ומושך והכל מובנה במערכת, בנוסף תוכלו לבחור לעצב אתר על פי תבנית מתוך מאות תבניות העיצוב שהוכנו עבורכם על ידי המעצבים של וויקס או לעצב אתר מאפס על דף חלק בו תוכלו להוסיף אלמנטים ולעצב כרצונכם.

הממשק של וויקס כל כך קל ופשוט עד שכמעט כל אחד יוכל לבנות אתר פשוט באופן עצמי אך יחד עם זאת אסור לשכוח שיש לבנות אתר... ויש לבנות אתר נכון!

על מנת לבנות אתר שגם נראה מקצועי ומעוצב באופן שימשוך את הגולשים וגם בנוי טכנית נכון ומותאם לדרישות מנועי החיפוש יש תמיד (בלי קשר לסוג המערכת) לפנות לקבלת שירות מקצועי!

אולי שמעתם שמועה כי אתרי וויקס אינם ניתנים לקידום במנועי החיפוש, ובכן, זה לחלוטין לא נכון!

בעבר הרחוק אתרי וויקס פעלו על בסיס רכיבי Flash שלא נסרקו על ידי מנועי החיפוש אך מאז המערכת עברה שינויים רבים והיום פועלת בסטנדרטים העדכניים ביותר ומותאמת לחלוטין לקידום.

בנוסף לכך, ועל מנת להקל את התאמת האתר לקידום, וויקס מספקת לכם מערכת פנימית המבצעת ניתוח מלא של האתר ומספקת לכם דו"ח מפורט של כל הרכיבים ומידת התאמתם בתוספת הסברים לשיפור ותיקון.

קלות בנייה

ממשק נוח וקל לעיצוב אתרי אינטרנט בקלות, מגוון ענק של תוספים ואלמנטים עיצוביים ופונקציונליים להתאמת האתר לכל מטרה, מערכת ניהול חכמה המאפשרת לכם לנהל ולהגדיר את האתר בקלות ובנוחות והכל מבלי שתצטרכו להתעסק עם שום מרכיב טכני, וויקס יעשו בשבילכם את הכל וכולל עדכונים שוטפים והוספת פיצ'רים חדשים מבלי כל התערבות מצדכם.

מערכות נוספות

קיימות עוד מספר מערכות נפוצות לבניית אתרים, לרוב מערכות אלו ידרשו תהליך פיתוח על ידי מפתחים מקצועיים ולרוב גם יהיו כרוכים בעלויות גבוהות יותר.

מג'נטו Magento


מערכת קוד פתוח גמישה וחזקה המשמשת הרבה אתרי E-Commerce גדולים, מאפשרת התאמות רבות ודורשת פיתוח ייחודי והתאמה מדויקת לצרכים שלכם.

ג'ומלה - Joomla


כמו מג'נטו גם מערכת זו היא מערכת גמישה וחזקה המאפשרת לפתח אתרים גדולים ועתירי יכולות וגם מערכת זו מצריכה פיתוח מקצועי .

לסיכום

קיימות עוד מערכות רבות לבניית אתרים אך במאמר זה התמקדתי בעיקריות שבהן, בסופו של דבר אני מאמין כי האתר אמור לעבוד עבור בעליו והלקוחות שלו ולהתאים לאופי הפעילות הנדרש מהעסק, יש מי שיש לו האמצעים לבצע תהליכי פיתוח ותחזוקה מתמשכים ויש מי שזקוק לאתר אך אין לו את הידע,היכולת או המשאבים להתמודד עם צרכים אלו ולכן תבחרו נכון!

במיוחד בעסקים קטנים, בהם האמצעים מוגבלים ובעל העסק אמור להתעסק בפיתוח וניהול שוטף של העסק שלו, מומלץ לבחור במערכת שלא תצריך השקעה שוטפת רבה בתחזוקה ותאפשר לכם להתמקד במה שבאמת חשוב!

אני מקווה שמאמר זה ייתן לכם מושג, גם אם ראשוני, ויסייע לכם לבחור את מערכת בניית האתרים המתאימה לכם ביותר.

עד כאן להפעם, אני מזמין אתכם להמשיך לעקוב אחרינו ולהנות מתכנים נוספים שיעשו לכם סדר בדיגיטל!

רוצים שנסייע לכם להקים אתר ולקדם את הפעילות העסקית שלכם ברשת?

השאירו לנו פרטים ונשמח לעזור!

#קידוםאתרים #קידוםאתריםאורגני #בנייתאתרים #מערכותלניהולתוכן #wix #wordpress